چراغ راهنمایی | انواع چراغ راهنمایی | مانع ترافیکی | کله قندی ترافیکی | تجهیزات ترافیکی

انواع چراغ راهنمایی

چراغ راهنمایی از پرکاربرد ترین موارد تجهیزات ترافیکی محسوب می‌شود. این چراغ ها در انواع گوناگون و متنوع تولید شده اند که هر کدام از آنها شامل ویژگی ها و کارایی های منحصر به فردی می‌باشند. قیمت چراغ راهنمایی نیز بر اساس همان ویژگی ها تعیین می شود. در این مقاله به انواع چراغ راهنمایی می‌پردازیم. اگر به دنبال خرید انواع تجهیزات ترافیک مانند مانع ترافیکی و کله قندی می‌گردید، تجهیزات ترافیکی آذین در کرج به شما پیشنهاد می‌شود.

انواع چراغ راهنمایی

چراغ های‌راهنمایی را می‌توان بر اساس نوع کاربرد آنها به چند بخش تقسیم نمود:

۱-چراغ راهنمایی رانندگی

چراغ‌راهنمایی رانندگی در حقیقت همان چراغی است که همه مردم آن را در چهارراه ها و میادین بارها مشاهده کرده اند. این چراغ‌راهنمایی پر کاربرد از سه رنگ تشکیل شده است که تنوع زیادی ندارد. تفاوت قیمت بین انواع چراغ‌راهنمایی براساس استفاده از ال ای دی و یا لامپ، استفاده از پنل خورشیدی و یا برق شهری و در نهایت تعداد ال ای دی های به کار رفته در آن مشخص می‌شود. قیمت چراغ‌راهنمایی ال ای دی بیشتر ازچراغ های لامپی است و هر چه تعداد ال ای دی ها به کار رفته در لامپ بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

۲-چراغ‌راهنمایی عابر پیاده

در طرح دو چراغه و به شکل متحرک و ثابت تولید شده و در مکان های پر رفت و آمد نصب می شود. هدف از نصب این گونه چراغ ها، هشدار به عابران پیاده می‌باشد که می‌بایست در چه زمانی از خیابان عبور کنند.

چرا رنگ‌های‌ چراغ‌ راهنمایی و رانندگی سبز، زرد و قرمز است؟ - کلاغه

انواع چراغ راهنمایی از لحاظ مصرف انرژی

یکی از عوامل موثر بر تفاوت قیمت انواع چراغ‌راهنمایی، نوع انرژی مورد استفاده در آنها است. برای اینکه چراغ‌راهنمایی کار کند از دو نوع انرژی برقی و خورشیدی استفاده می شود. هر کدام از آنها دارای مزیت های خاصی هستند. برخی از مهم ترین چراغ های راهنمایی به شرح زیر می‌باشد:

چراغ راهنمایی چشمک زن برقی

این مدل با استفاده از انرژی الکتریکی کار می‌کند. در انواع مختلفی مانند چراغ چشمک زن تک خانه، دو خانه، سه خانه و نه خانه یا جهت نما تولید و به بازار عرضه می‌شود. قیمت آنها با توجه به جنس بدنه، تعداد لامپ تعبیه شده در آن و مسافت پرتاب نور متفاوت است. جنس چراغ راهنمای از پلی کربنات مقاوم ساخته شده  و لامپ های آن از نوع ال ای دی می باشند. البته گاهی امکان دارد از لامپ های معمولی هم استفاده شود که این امر سبب کاهش قیمت چراغ راهنماییی می‌شود.

 

برای خرید مانع ترافیکی به تجهیزات ترافیک آذین در کرج مراجعه کنید.

 

چراغ‌راهنمایی چشمک زن خورشیدی

از بهترین مزیت این مدل چراغ، استفاده بهینه از انرژی بی نهایت خورشیدی و کمک به حفظ محیط زیست می‌باشد. نحوه عملکرد این نوع چراغ راهنمایی پرکاربرد به این شکل می‌باشد که انرژی خورشیدی توسط پنل خورشیدی جذب و به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این انرژی در خازن تعبیه شده ذخیره می‌گردد. چراغ راهنمایی چشمک زن خورشیدی در انواع چراغ راهنمایی تک خانه، دو خانه و سه خانه تولید می شوند. قیمت این نوع چراغ های راهنمایی نسبت به چراغ چشمک زن برقی بیشتر است.

تجهیزات ترافیک آذین با سابقه‌ای درخشان در زمینه فروش انواع تجهیزات ترافیکی، آماده ارائه انواع خدمات در این زمینه به شما می‌‎باشد. اگر به دنبال خرید مانع ترافیکی ، کله قندی ترافیکی ، تجهیزات ترافیکی، لباس کار و تجهیزات آتش‌نشانی با قیمت مناسب می‌گردید به تجهیزات ترافیک آذین در کرج مراجعه کنید. یا با ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید