برف پاک کن | مانع ترافیکی | کله قندی ترافیکی | تجهیزات ترافیکی | تجهیزات ترافیک آذین

برف پاک کن چیست؟

همه اجزا و قطعات ماشین، نقش مهم و اساسی در نحوه عملکرد اتومبیل دارند. هر کدام از اجزای ماشین می‌بایست در محل خود نصب شوند که وظایفشان را به‌ درستی ایفا کنند تا خودرو دچار مشکل و نقص فنی نشود. یکی از مهم ترین اجزای خودرو به خصوص در فصل بارش، برف پاک کن است. در این مقاله به برف پاک کن و علائم خرابی آن می‌پردازیم. اگر به دنبال خرید انواع تجهیزات ترافیک مانند مانع ترافیکی و کله قندی می‌گردید، تجهیزات ترافیکی آذین در کرج به شما پیشنهاد می‌شود.

برف پاک کن و نحوه عملکرد آن

برف‌پاک کن اتومبیل، وسیله‌ای مکانیکی و الکتریکی است که وظیفه آن تمیز کردن شیشه جلو اتومبیل، در روزهای بارانی و برفی می‌باشد. اهمیت برف پاک کن در این روزهای به خصوص و ویژه، قابل مشاهده است ضمن اینکه شما را از بروز تصادف در امان نگه می‌دارد.

مدل‌های قدیمی این قطعه، شکل و ساختاری مکانیکی دارند و با یک اهرم از داخل کابین خودرو کنترل می‌شوند. اما برف پاک کن‌های جدید، ساختاری مدرن دارند. امتیاز برف پاک کن‌های جدید به این صورت می‌باشد که برقی و حتی دارای منبع آب هستند. با استفاده از این منبع آب می‌توانید شیشه را از گردوغبار بزدایید. ضمن اینکه بعضی از خودروهای جدید دارای برف پاک کن‌هایی با سنسور تشخیص باران هستند که عملکردشان در نوع خود کم‌نظیر است.

برف‌پاک کن از چند بخش تشکیل شده است که هر کدام در جای خود وظایفی دارند و در نهایت دو تیغه برف‌پاک کن، با حرکت مکانیکی، روی شیشه اتومبیل حرکت کرده و آن را تمیز می‌کنند. به حرکت درآوردن تیغه‌های برف پاک کن، به نیروی کثیری نیاز دارد. برای تامین این نیرو یک چرخ دنده به موتور کوچکی وصل می‌شود که می‌تواند گشتاور این موتور را تا ۵۰ برابر افزایش دهد. از طرفی هم سرعت چرخش موتور تا ۵۰ برابر آرام تر خواهد شد.

برف پاک کن خودرو ، انواع و عملکرد آن ؟ - مجله خودرو ماشین نو

سیستم عملکرد برف پاک کن

اگر شما دسته‌ای که در سمت راست فرمان ماشین قرار دارد را مشاهده کنید، یک دسته‌ی بلند با با نوشته‌هایی روی آن می‌بینید. با استفاده از این دسته می‌توانید حرکت برف‌پاک کن را کنترل نمایید. در اغلب برف‌پاک کن‌ها سه حالت وجود دارد: حرکت تند، حرکت کند و حرکت متناوب با زمان بندی معیین.

در حرکت تند و کند برف پاک کن، موتور روشن است و به طور مداوم در حال کار کردن می‌باشد. در حالت متناوب، برف‌پاک کن برای مدتی متوقف می‌شود و با توجه به زمان بندی موتور، شروع به حرکت می‌کند. در اتومبیل های جدید، راننده این امکان را دارد که با توجه به شرایط جوی، حرکت متناوب برف‌پاک کن را تنظیم کند. بنابراین در خودروهای مدرن، با وجود سنسور تشخیص باران، حرکت برف‌پاک کن تنظیم می‌شود.

علائم خرابی برف پاک کن خودرو چیست؟

برخی علائم و نشانه های خرابی برف‌پاک کن به شرح زیر است:

  • برف پاک کن کار نمی‌کند

عدم کار کردن برف پاک کن می‌تواند علت های زیادی داشته باشد همچون پارگی سیم، سوختن موتور، خرابی فیوز و اتصالی در سیستم برف پاک کن. امکان دارد زمانی که خودرو را تمیز کرده اید و یا در هنگام پولیش ماشین، در اثر جابجا کردن برف پاک کن، دسته آن را شکسته باشید و یا سیم اتصال آن قطع شود. می‌بایست پیش از تعویض برف پاک کن، با یک تعمیرکار یا مهندس خودرو مشورت کنید تا مشکل را چک نماید.

برای خرید مانع ترافیکی و کله قندی با تجهیزات ترافیک آذین در ارتباط باشید.

  • برف‌پاک کن به سختی روی شیشه حرکت می‌کند

گاهی اوقات به خاطر وجود مشکل در موتور برف پاک کن، حرکت تیغه‌ها با نقص مواجه می‌شوند. در صورت وجود مشکل در پایه‌های موتور برف پاک کن، تیغه‌ها یا زیادی شل و یا زیادی سفت حرکت می‌کنند.

  • برف‌پاک کن با صدای ناهنجار روی شیشه حرکت می‌کند

این مشکل از کهنه بودن برف پاک کن به وجود می‌آید. زمانی که برف‌پاک کن قدیمی و کهنه شده باشد،وقتی که روی شیشه حرکت ‌کند، صدایی ناهنجار جیر جیر مانندی می‌دهد. این صدا به شدت آزاردهنده است و برای رفع این صدا باید تیغه‌های برف‌پاک کن را تعویض کنید.

  • آب پاش برف پاک کن کار نمی‌کند

از دیگر مشکل و نقص هایی که برای برف‌پاک کن خودرو بوجود می‌آید، عدم کار کردن آب پاش، برف پاک‌کن می‌باشد.

نکته: تعویض اصولی برف‌پاک کن باید توسط تعمیرکار خودرو انجام شود.

تجهیزات ترافیک آذین با سابقه‌ای درخشان در زمینه فروش انواع تجهیزات ترافیکی، آماده ارائه انواع خدمات در این زمینه به شما می‌‎باشد. اگر به دنبال خرید مانع ترافیکی ، کله قندی ترافیکی ، تجهیزات ترافیکی، لباس کار و تجهیزات آتش‌نشانی با قیمت مناسب می‌گردید به تجهیزات ترافیک آذین در کرج مراجعه کنید. یا با ما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید