دوربین راهنمایی | مانع ترافیکی | کله قندی ترافیکی | تجهیزات ترافیکی | تجهیزات ترافیک آذین

نحوه کار دوربین راهنمایی

 یکی از مهم ترین تجهیزات جاده ای که رانندگان به آن زیاد توجه نمی‌کنند دوربین راهنمایی یا کنترل سرعت می‌باشد که در این مقاله به نحوه عملکرد دوربین کنترل سرعت می‌پردازیم. اگر به دنبال خرید انواع تجهیزات ترافیک مانند مانع ترافیکی و کله قندی می‌گردید، تجهیزات ترافیکی آذین در کرج به شما پیشنهاد می‌شود.

دوربین راهنمایی چیست؟

تقریبا برای همه افراد این سوال پیش آمده است که دوربین‌های کنترل سرعت که در سطح شهرها و جاده ها وجود دارند چگونه کار می‌کنند. بعضی از این دوربین‌ها، وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی و کنترل نامحسوس ثبت تخلف را به انجام می‌دهد و برخی دیگر وضعیت ترافیکی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر را به صورت زنده دریافت و با منتقل نمودن آن به مراکز کنترل ترافیک، وضعیت جاده یا خیابان های سطح شهر را در دسترس کاربران قرار می‌دهند. به همین علت راننده‌ها قادر هستند بهترین و کم ترافیک ‌ترین مسیرها را برای عبور خود انتخاب کنند.

 

چطور تخلفات ثبت شده با دوربین برای ما پیامک می‌شود؟ - زومیت

دوربین های ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت

تخلفات گوناگونی همانند: تخلف سرعت لحظه ای خودرو ها، تخلف سرعت میانگین، تخلف عبور از چراغ قرمز، تخلف پارک در محل غیر مجاز، تخلف سبقت غیر مجاز و … وجود دارند، که جهت ثبت هر تخلف، سامانه ای استاندارد برای آن باید نصب و راه اندازی شود. دوربین های ثبت تخلف برای مثال سامانه ای که تنها سرعت لحظه ای را ثبت می نماید، می بایست بتواند با خطای حداکثر ۲% در تمامی شرایط جوی و تا سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت، عکس برداری و یا فیلم برداری کند.

برای خرید مانع ترافیکی و کله قندی با تجهیزات ترافیک آذین در ارتباط باشید.

انواع دوربین های ثبت تخلف رانندگی و کنترل سرعت

دوربین های کنترل سرعت انواع گوناگونی دارد که در این مطلب به بررسی یکی از جدیدترین و پر کاربرد ترین نوع موجود درکشور می‌پردازیم.

مدل رهگیری لیزری

کار سامانه رهگیری راداری به علت وجود انواع مختلف امواج رادیویی در سطح کره زمین، امکان اختلال در آن وجود دارد، این نوع سامانه ها جایگزین مناسبی برای این مشکل و نقص محسوب می‌شوند. مبنای کار این سیستم بر انعکاس یا پژواک امواج استوار است اما در این سامانه به جای امواج رادیویی از امواج مادون قرمز استفاده می‌شود .این سامانه هگیری لیزری اطلاعات هر جسم متحرک حتی یک پرنده را که در مسیرش قرار گیرد ثبت و ضبط می‌کند و در صورت غیر مجاز بودن سرعتش، دستور عکس گرفتن را به دوربین صادر می‌کند.

نکته : بیشتردوربین های نصب شده در جاده‌های ایران از نوع لیزری وساخت کشور آلمان یا فرانسه می‌باشد.

سامانه رهگیری ویدوئویی

یکی از دوربین های راهنمایی سامانه رهگیری ویدویی می‌باشد در نوع خود بسیار جذاب و جالب است که از دو یا چند دوربین ویدوئویی وصل شده به هم تشکیل شده است که در فاصله های مشخص نصب می‌شوند. سیستم مورد نظر به گونه‌ای عمل می‌کند که دوربین نخست با خواندن پلاک تمام خودروهای عبوری، زمان عبور آنها از جلوی دوربین را به صورت موقت در حافظه خود نگهداری می‌کند، سپس از رسیدن خودرو به دوربین دوم با توجه به زمان رسیدن خودرو و فاصله بین دو دوربین که از قبل معین شده است سرعت خودرو محاسبه می‌شود و در صورت غیر مجاز بودن سرعت دوربین دوم دستور گرفتن عکس را صادر می‌نماید.

 

تجهیزات ترافیک آذین

تجهیزات ترافیک آذین با سابقه‌ای درخشان در زمینه فروش انواع تجهیزات ترافیکی، آماده ارائه انواع خدمات در این زمینه به شما می‌‎باشد. اگر به دنبال خرید مانع ترافیکی ، کله قندی ترافیکی ، تجهیزات ترافیکی، لباس کار و تجهیزات آتش‌نشانی با قیمت مناسب می‌گردید به تجهیزات ترافیک آذین در کرج مراجعه کنید. یا با ما تماس حاصل فرمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید